CİNSELLİĞİN 10 ŞAŞIRTICI FAYDASI

Cinsel ilişki sadece iyi hissettirmez. Sağlığınız için de iyi olabilir. İşte sağlıklı bir cinsel yaşam sizin için neler yapabilir, sıralayalım.

1.Bağışıklık Sisteminizi Zirvede Tutmaya Yardımcı Olur

Cinsel sağlık uzmanları “Cinsel olarak aktif insanlar daha az hasta günler geçiriyor” diyor .

Seks yapan insanlar, vücudunuzu mikroplara, virüslere ve diğer davetsiz misafirlere karşı koruyan şeylerden daha yüksek seviyelere sahiptir.  Araştırmacılar, haftada bir veya iki kez seks yapan üniversite öğrencilerinin, daha az seks yapan öğrencilere göre belirli bir antikorun daha yüksek seviyelerine sahip olduğunu buldular.

Bağışıklık sisteminizi güçlendiren diğer tüm şeyleri hala yapmalısınız, örneğin:

Doğru beslenin.

Aktif kalın.

Yeterli uyku uyuyun

Aşılarınızı eksik etmeyin .

Doğum kontrolünü ihmal etmeyin, prezervatif kullanın .

2.Libidonuzu Güçlendirir

Daha canlı bir cinsel yaşam mı istiyorsunuz? “Seks yapmak cinselliği daha iyi hale getirecek ve libidonuzu güçlendirecek ,”.

Kadınlar için, seks yapmak vajinal yağlama, kan akışı ve elastikiyet, hepsi seksin daha iyi hissetmesini ve daha fazlasını istemenize yardımcı olmasını söylüyor.

3.Kadınların Mesane Kontrolünü Geliştirir

Güçlü bir pelvik taban, yaşamlarının bir noktasında kadınların yaklaşık% 30’unu etkileyecek olan inkontinanstan (idrar kaçırma) kaçınmak için önemlidir .

İyi seks, pelvik taban kaslarınız için bir egzersiz gibidir . Bir orgazmınız olduğunda, bu kaslarda kasılmalara neden olur , bu da onları güçlendirir.

4.Tansiyonunuzu Düşürür

Araştırmalar, cinsiyet ve düşük tansiyon arasında bir bağlantı olduğunu göstermekte.

“Birçok tıbbi çalışma,” “cinsel ilişkinin özellikle ( mastürbasyon değil ) sistolik kan basıncını düşürdüğünü buldu.”

5. Egzersiz olarak sayılır

“Seks gerçekten harika bir egzersiz şeklidir

Seks daha güçlü kalp kaslarının oluşumuna ve daha çok enerji yakmanıza yardımcı olur.  Sürekli ve programlı olarak seks yapmaya gayret ediniz.  Sevginizi partnerinizle paylaşarak ortak keyif almaya bakınız.

6. Kalp krizi riskini azaltır

İyi bir cinsel yaşam kalbiniz için de iyidir . Seks, kalp atış hızınızı artırmanın harika bir yolu olmasının yanı sıra östrojen ve testosteron seviyelerinizi dengede tutmanıza yardımcı olur .

Bunlardan biri düşük olduğunda osteoporoz ve hatta kalp hastalığı gibi birçok sorun yaşamaya başlarsınız.

Daha sık seks yapmak yardımcı olabilir. Bir çalışma sırasında, haftada en az iki kez seks yapan erkeklerin, nadiren seks yapan erkeklere göre kalp hastalığından ölme olasılığının yarı yarıya indiği görülmüş.

7. Ağrıyı Azaltır

“Orgazm ağrıyı engelleyebilir” diye bilinir.  Cinsel haz, ağrı eşiğinizi yükseltmeye yardımcı olan bir hormon salgılar.

“ Vajinal stimülasyonun kronik sırt ve bacak ağrısını engelleyebileceği biliniyor ve birçok kadın genital kendi kendine stimülasyonun menstrüel krampları, artritik ağrıyı ve hatta bazı durumlarda baş ağrısını azaltabileceğini söyler”

8. Prostat Kanseri Olasılığını Düşürür

Cinsel ilişki ve cinsel haz prostat kanserini de önleyicisi olabilmekte.

9. Uykuyu Geliştirir

Seks yaptıktan sonra ve daha iyi bir nedenden dolayı daha çabuk uykuya dalabilirsiniz.

“Cinsel ilişkiden ve Orgazmdan sonra gevşeme ve uyku hali duygularından sorumlu olan prolaktin hormonu salınımına neden olur”

10. Stresi Azaltır

Eşinize yakın olmak stres ve kaygıyı hafifletebilir.

Dokunmanın ve sarılmanın vücudunuzun doğal “iyi hissettiren hormonunu” serbest bırakabileceğini söylüyor. Cinsel uyarılma, beyninizin zevk ve ödül sistemini hızlandıran bir beyin kimyasalını serbest bırakır .

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.