Zayıflamaya değil şişmanlamayı önlemeye çalışın

Her şeyin başında sağlıklı beslenme, düzenli bir yaşam yatıyor ancak günümüzde bunu yapmamız oldukça zor. 

Yeni doğan bebek dünyada mevcut hiçbir tercihini kullanamazken ona şekeri, tatlı mamayı veren anne bir anda bebeğin beyninde o tatlara talep hücreleri açmakta (reseptör). Bu mamayı emziren anne geçici olarak verecek olsa dahi bebek bir kere o tatlı tadı aldığı için tekrar anne memesine dönmez ve kısa sürede beklenenden daha hızlı kilo almaya başlar. 

İşin temeli bebeklikte, çocuklukta atılır. Başarının ödülü şeker, çikolata veya pastalar olur. Bu sevilen tatlar beyinin beğenisini kazanır ve her zaman talep yaratmaya başlar. 

Ergenlikte bu masum çeşitlere alkol ve sigara da katılınca kilo almak daha da kolaylaşır. Eğer günlük yapılması gereken sportif aktiviteler de yapılmazsa alınan kaloriler yakılamadığı için yağa dönüşmeye başlar ve bu da şişman olmanın ilk ve önemli basamağını oluşturur. 

Şişmanlık her hangi bir rahatsızlığa neden olmamış dahi olsa pek çok hastalığın teşhis ve tedavisinde ilk dikkat çekilen konu olmaktadır. 

Yani doğru beslenme, doğru hareketlenme, doğru yaşam olmalı. Uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrı budur. 

Günümüzde ise her şeyde olduğu gibi zayıflamanın da kolay yolları olduğu iddia edilmekte. Üç gün şunu yap beş kilo kaybedersin, şu ilacı yut ayda sekiz kilo kaybedersin gibi bir sürü saçma sapan ürün ile insanlar kandırılmakta veya zehirlenmektedir. 

Ben zayıflamaya çalışmaktansa yediklerimden zevk almayı, aldığım zevkin vücudumda kilo olarak yapışmasını önleyen ürünlerden kullanmayı tercih etmekteyim. 

Örneğin eğer makarna, pizza gibi karbohidrat yüklü bir yemek yiyeceksem, o zaman yemekten yarım saat önce beyaz fasulye özünden yapılan karbohidrat tutucu iki tableti yutarak onca yediklerimin şekere dönüşümünü önleyip ilave kilo almayı önlemekteyim. 

Bu sisteme sadık kalarak belli bir disiplinde yaşandığında ayda rahat rahat bir bir buçuk kilo verilmesi mümkün olmakta. 

Eğer et ağırlıklı bir diyetiniz varsa o zaman size orlistat içeren bir besin desteği ile vücudunuza aldığınız yağın %40’a varan kısmını atmanız mümkün oluyor. 

Kesinlikle her hangi bir ilaçla etkileşime girmedikleri gibi oldukça rahat bir yaşam içerisinde kilo kontrolünde bulunabilirsiniz.

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.