Yeni Bir Okul Yılı Başlarken…

Yeni bir okul yılı başlarken okula başlayanlar kadar anne ve babalar da heyecanlı oluyor. Son bir aydır basın da bu gün konusunda haberler yapıyor, önerilerde bulunuyor ve okul yılının heyecanını artırıyor. Ben size okula gidince ne tip hastalıkların çocuklarımızı beklediğini anlatmak isteyeceğim.

Okula genelde servislerle gidilmekte, daha okula bile gitmeden çocukların okul servislerinde hapşırma, öksürmeleri ile havadan bulaşabilecek mikroplar ağızdan girmeye başlar. Hele virüsler bir kere dokuya değecek olursa derhal boğaz mukozasına yapışır ve hastalığın gelişmesine neden olur. 

Sabah evden çıkmadan çocuğun ağzına bir tane Cistus Creticus’lu bir pastil verecek olursanız çocuğunuzu sekiz saat için bu tip bir mikrop veya virüs bulaşmasından korumuş olursunuz.

Çocuğunuz ishal olacak olursa ona bol tuzlu su veya tuzlu kola içirin ve ona Xyloglucan’lı bir hap yutturun, bir sabah bir akşam ishal kesildikten bir gün sonrasına kadar devam ettirin.  Böylece ishalin barsaklarda yarattığı tahribatı gidermiş, onarmış olursunuz.

Her akşam yemeğinden sonra mutlaka bir tane Omega 3 kapsülü yutturunuz.  Bu çocuğunuzun gelişimini güçlendirecek, hafızasını, görmesini, kaslarını, eklemlerini güçlendirecektir.

Okul çantasına ciddi bir ıslak mendil koyunuz. Ciddi derken Chlorhexidin içeren bir mendil olsun, mesela Klorheksol ıslak mendil gibi. Tuvalete gittikten sonra ellerini temizlemeye kullanabilsin.

Lütfen sabah kahvaltısını evde ettirin, reçel yerine domatesli peynirli iki dilim ekmek ona yeterli enerjiyi sağlayacaktır. 

Asla çocuğunuzu şişmanlatmaya bakmayın. Normal kilosunu geçmemesine özen gösterin.  Şu anda reklamı yapılan ve özendirilen öylesine çok YENMEMESİ GEREKEN GIDA var ki çocuklarınızı onlardan sakınmanız gerekir. Akşamları da doğru gıdalarla beslenecek olan çocukların zaten sağlıklar ıda iyi olacaktır.

Tüm velilerin ve öğrencilerin yeni ders yılında başarılar elde etmesini ve sağlık dolu günler dilerim.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.