Yaşam kaynağım gençler

Meslek ve özel hayatımın her evresinde gençlere çok önem veririm. 

Gençlerin geleceğimiz olduğunu düşünür, gençlerle ilgilenmekten ve yatırım yapmaktan büyük keyif alırım. Meslekte hoca, hayatta baba, yeri geldiğinde arkadaş, ihtiyaç duyduklarında dost olurum. Onların ışığı geleceğe umutla bakmamı sağlar. Başarılarını gördüğümde göğsüm kabarır, gurur duyarım. 

İşte beni gururlandıran, başarılarından mutlu olduğum gençlerden biri: Selin Akar. Eski öğrencimi Akçaabat’ta hizmet verdiği Akar Eczanesi’nde ziyaret etmiştim. Çektiğimiz fotoğrafı aşağıdaki yazıyla birlikte Facebook’unda paylaşmış. 

Benim için yazdıklarını büyük bir mutlulukla okudum. Bu kadar övgüye layık görülmek beni çok duygulandırdı. Kadirşinaslığı için yürekten teşekkür ediyorum. Yazıyı noktası virgülüne dokunmadan aşağıda sizinle paylaşıyorum.

“Bir universite hocasi dusunun; baba gibi olan ,ogrencisine biseyler ogretmek icin elinden gelenin fazlasini yapmaya calisan , hocaligi kadar insanligiyla anilan aslinda eczane eczacisi olan, yanima eczane acsanda ben sana bunlari ogretecem diyebilecek kadarda yuce ruhlu , mezun olsanda hala kontrol edip yeni fikirlerle ufkunu acmaya calisan, odasina girmek icin izin istediginde kizip burasi sizin odaniz girin bana soru sorun ogrenin die surekli nasihatte bulunan, ogrencisi olarak birseyler yaptiginda gururlanip tatli diliyle onurlandiran, mesleginin inceliklerini guzelliklerini zorluklarini yeniliklerini yapilmasi gerekenleri herseyi anlatan bildiklerini saklamaya degil dagitmaya ogretmeye calisan gecenin 12sinde majistralle (yapma ilac) alakali aklina takilan bir seyi utana sikila arayip sordugunda bu saat kac demeden yureklendirerek can siperane dogrusunu anlatan insan sarrafi olan bir adam… bazilarina hayal gb gelebilir boyle bir hoca… ben meslegime adimi okuldan aldigim diplomayla deil beni kizi gb goren kizina herseyi ogretmeye calisan bir baba gibi davranan bu koskocaman yurekli adamdan aldigim diplomayla adim attim.. babam 1 kere kulagimi cekmemisken ne kadar cok kulagimi cekti hatirlamiyorum bile ALLAHim razi olsun yine ceksin raziyim ben bugun meslegim icin bisiler yapmaya calisiyorsam hepsi bu koca yurekli adam sayesindedir.. seni cok seviyorum hocam mesleki babam eczaneme yine gelerek o muthis isigini yaydin beni muthis derecede onurlandirdin…”

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.