Fatih Mehmet Müderrisoğlu

Fatih Mehmet Müderrisoğlu

Eczacı Mehmet Müderrrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk eczacılık okulu mezunlarından olup, kendisi üç kardeşin en gencidir. İki ağabeyi de eczacı olup, kendisi 1970 yılı Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunudur. İlk ve Orta Okulu Şişli Terakki Lisesi, liseyi Ankara TED Koleji’nde okumuştur. İngilizce, Fransızca, Almanca bilmektedir. Evli ve iki çocuğa sahiptir. Kızı doktor psikolog, oğlu ise Marmara Üniversitesi Eczacılık Bölümü mezunudur. Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yapmanın yanı sıra 1970’den günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaktadır. Diabetes Mellitus, Hiper Tansiyon, Babamın Asrı ve Fakültede Öğrenemediklerim adlı dört basılı, Evde Hasta Bakımı konusunda ise bir adet basıma hazır kitabı bulunmaktadır. 2010 yılında TV8’de her Pazar saat 12.00-13.00 arasında yayınlanan YAŞAM KULÜBÜ adlı sağlık programını sunmuştur. Eczacı Dergisi tarafından Yılın Eczacısı seçilen Müderrisoğlu, 2010 yılı Altın Havan ödülünü almaya hak kazanmıştır. Yeditepe üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde kozmetoloji öğretim görevliliğinde bulunmuş ve Antiaging konusunda bir patent almıştır. 118 yıllık Rebul eczanesinin yönetimini yaparken diğer yandan kozmetikteki deneyimleri ile MFM Cosmeceuticals markasıyla yeni ürün araştırmalarında bulunmaktadır.

Hali hazırda Boswel Masaj Jelleri gibi kendi geliştirdiği yenilikçi ve doğal ürünler sunmakta ve Halk TV’de Cumartesi günleri kızı Selin Erel ile birlikte “İyilik Sağlık” programını yapmaktadır.

   

Rebul 1895 Eczanesi

Rebul 1895 Eczanesi

Rebul Eczanesi, 1895 yılında Jean Cesar Reboul tarafından İstanbul Beyoğlu’nda Grande Pharmacie Parisienne-Büyük Paris Eczanesi adıyla kurulur. Osmanlı’nın son dönemine tanıklık eden ve günümüze kadar kurulduğu yerde yaşamını sürdüren tek eczanedir. Cumhuriyet tarihinin ilk eczacılarından Kemal Müderrisoğlu, 1920’de üniversitenin ikinci yılında staj yapmak için Rebul Eczanesi’ne başvurmasıyla başlayan ve uzun yıllar süren bu hem ortaklık hem de baba oğul ilişkisi; 1938 yılında Türk halkını lavanta kolonyası ile tanıştırır. Önceleri Bay Reboul’un bahçesinden yetiştirilen lavantaların uçan yağlarından elde edilen kolonya, daha sonra her yıl Fransa’nın güneyinde Grasse kentine yakın bölgelerden gün ağarana kadar toplanan, kokusuyla fabrikanın ağır havasını yok eden, lavanta çiçekleri ile üretilmeye başlanır. Sene 1939’u gösterdiğinde Bay Reboul ülkesine dönerken, gözü gibi baktığı eczanesini, hayattaki tek yakını olan genç ve çalışkan eczacı Kemal Müderrisoğlu’na devreder. Akabinde eczanenin ismi Rebul olarak değişir. Rebul Lavanda Kolonyası, kısa süre içinde Pera’nın erkekleri başta olmak üzere, İstanbul beyefendilerinin kokusu haline gelir. Rebul Lavanda kolonyadan ziyade daha çok babadan oğula geçen farklı bir mirasa dönüşür. Öyle ki, Beyoğlu’ nda dolaşmak için Rebul’un lavantasının sürülmesi gerektiği kuşaktan kuşağa bir efsane olarak aktarılır. Rebul Lavanda bir kolonyadan öte, o dönemin en popüler erkek parfümü, kuaförler tarafından saça uygulanarak stresten arındırıcı bir mucize, her eve götürülen en prestijli hediyesi olmuştur. 1981 yılında Rebul Lavanda Kolonyası ile Güzellik Ürünleri Dünya Kalite Kontrol Merkezi’nden altın madalya alınır.123 yıl önce Türkiye’ nin ilk eczanesi olarak, Beyoğlu’ nda kurulan Rebul, o günden beri İstanbul’un en canlı bölgesinde milyonlarca müşterisinin sağlık ve güzellik ihtiyaçlarını karşılamak için kendi laboratuvarlarında özel ürünler ve formüller oluşturmaya devam ediyor.

Atelier Rebul

Atelier Rebul

120 yıla aşkın deneyim ve mirasla yeniden yorumlanan Rebul, şimdi ATELIER REBUL mağazalarıyla, sizler için nesillerdir süregelen bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde, doğanın saflığını bir sanatçı hassasiyetiyle işliyor, güzelliği ve sağlığı bilimsel uzmanlıkla bir araya getiriyor. ATELIER REBUL, exclusive Mağazacılık markasıdır. 123 yıl öncesinden ilham alınarak, eski bir kozmetik atölyesi olarak hayal edilmiştir. ATELIER REBUL ürünleri sadace kendi butik mağazalarında bulunur. Değişmeyen Kalite: 123 Yıllık Mirasımız ATELIER REBUL 123 yıllık eczacılık geleneğinden gelen bir marka olması sebebiyle her zaman en doğal hammaddeleri, en bilimsel formüllerle bir araya getirir. Kurucumuz Jean Cesar Reboul’un ‘’Kalite ve Güven Rebul Ailesinin En Önemli Mirasıdır’’ sözü bugün yaptığımız tüm çalışmaların özünü oluşturuyor. ATELIER REBUL mağazaları geçmişin en saf çözümlerini, en modern ve kaliteli haliyle sizlere sunmaktan mutluluk duyuyor. 123 yıldır olduğu gibi.

Türk Kozmetiği’nin Yükselen Yıldızı: REBUL from Troppodonna on Vimeo.

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.