Terör de bağışıklığı bozuyor

Bağışıklık insanın kendi gücüyle dış etkenlere, hastalık yaratan etkenlere karşı savunma gücüdür.

Bağışıklık sistemi, sağlıklı insanlarda kansere kadar pek çok hastalıkla baş ederken ruhen zayıflayan sinirlere sahip olanlarda da ilk çöken sistem olabilir. Bu nedenle bağışıklık güçlendiricileri sadece “Kış geldi kendimizi soğuktan koruyalım” diye kullanmamamız gerekir. Şu aralar Ankara katliamı hepimizi derinden, çok derinden üzdü ve etkiledi. Belki hepimiz empati kurarak o alanda bizim de veya çok yakınımızın da olabileceğini düşünerek felaketin büyüklüğünü ve böyle durumlara tahammülün ne kadar zor olduğunu düşündü. Bu gerçek bile bağışıklığımızı çökertmeye yetiyor. 

Şimdi kış kapımıza geldi. Hem ebeveynlerin iş stresi, hem okulların açılması bulaşıcı  hastalıkların patlamasıyla hemen hemen her evde hastalıklardan söz edilir oldu. 

İşte bu durumlara karşı bünyemizi bütün olumsuzlara karşı koruyabilmek için ekmek mayasında bulunan Betaglukan içeren besin destekleri kullanmalısınız. Okul çağında olan çocuklarımıza betaglukan içeren şuruptan her sabah bir kaşık vermeniz yeterli olacaktır. Erişikinlerin de betaglukan içeren kapsüllerden kullanmasında büyük yarar olacaktır. Betaglukan deyince normal betaglukanın mikronize edilmesi ile 10 mikronun altına getirilmesinden hücrelere daha kolay ulaşan tipini kastetmekteyim. 

Erişikinler için 10 miligramlık kapsüller olduğu gibi plus denen tipinde ise Acerola gibi yüksek miktarda C vitamin içeren formu da var. Ayrıca 200 miligram Coenzym Q10 içeren bir tipi de mevcuttur. Her ne olursa olsun sinirlerimizin ve bünyemizin daha güçlü olmasına yardım edecek bağışıklık için her gün yaşamımıza Betaglukan katmayı unutmamalıyız.

Sigara içenlere Betaglukan’ın yanında C vitamini de kullanmalarını tavsiye ederim. Damarların permeabilitesi için gerekli olduğu kadar soğuklara karşı vücudun daha dayanıklı olmasını sağlamakta. Benim tavsiyem pellet teknolojisiyle yapılmış olan bir ürün kullanmanızdır. 

300 miligram C vitamininin yanı sıra çinko da içeren bir kapsül damarlarınızı korurken, sizleri de gelen soğuk ve yağışlı havalara karşı daha güçlü kılacaktır.  Bu kapsülün bir diğer özelliği olan pellet teknolojisi sayesinde farklı zamanlarda çözülen pelletler ile gün boyu kan serumunda C vitamini barındırılabilmektedir. Bu şekilde özellikle sigara içenlerin her gün bir tane bu tip bir C vitaminini kullanması tavsiye olunur.

Boğaz ağrıları her kış insanların en önemli dertlerinden biridir. Günümüzde Hipertonik sistemde hazırlanmış olan bir boğaz spreyi ile içerdiği mürver özü, üzüm yaprağı özü ve bal ile ilk iki saat içinde her yarım saatte 4-5 sıkım ile boğaz ağrısının, yutkunma zorluğunun gittiğini söylesem deneyenlerin dışında inananan olmaz. 

Hipertonik yani boğazdaki sıvılardan daha yoğun olduğu için boğaza yapışan virüs ve mikropları kendine doğru çeker, mürver özü ile bunları yok eder ve üzüm yaprağı özü gibi yüksek antioksidan özelliği olan bir madde ile boğazı kaplayarak yarım saatte virüs ve mikropların üremesini kontrol altına alır.  Lezzeti bal olunca çocuklarca da kabulü kolay olup, etkisi hızlı ve kesin olan bir ürün haline getirilmiş. Kış aylarında her evin demirbaşı olması gereken bir besin desteğidir.

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.