TELOMERLER NELERDİR?

Telomerler, ana rahmine düştüğümüz andan öldüğümüz ana kadar devam eden biyolojik yaşamımızın anahtarı olmaktadır. Hücreler bölünüp çoğaldığında telomerler uzunluğundan kaybeder. Hasarlı dokuyu onarmak ve hem iyi hem de kötü streslerle başa çıkmak için düzenli olarak hücresel üreme gereklidir. Telomerler yaklaşık beş bin baz çiftine düşürüldüğünde, hücrelerimiz yaşlanır ve artık bölünmedikleri emeklilik benzeri bir duruma gelir ve ölür.

Telomerler, hücrelerimizin genetik materyal bilgisini taşıyan bir kromozom yapısının sonundaki koruyucu kuyruk olarak tanımlanır. Telomerler, kromozomlarımızı sağlam tutar ve hücreleri çoğaltmak için çalışır. Sağlıklı yaşlanmanın anahtarı olduğuna inanılıyor. Telomer uzunluğu, sağlık için çok önemlidir. Uzun telomerlere sahip olmak sağlıklı bir bireyin göstergesi olabilir.

TELOMER UZUNLUĞU NEDEN ÖNEMLİDİR?

Telomer kısalması, insanlarda hastalık ve yaşlanma ile ilişkilidir. Kısa telomerler, sağlıklı hücrelerin bölünme ve düzgün çalışma yeteneğini bozar. Daha uzun telomerler, sağlıklı hücre replikasyonu ve uzun ömür ile ilişkilidir.

YAŞLANMA, TELOMER KISALMASINI NASIL ETKİLİYOR?

Yaşlanma, telomer kısalmasını iki şekilde etkiler:

a) Yaşlandıkça, vücudun temel besin maddesi olan Telomeraz Enzim proteinini yeniden üretme yeteneği yavaşlar (bu enzim telomer sağlığının ve uzunluğunun korunmasından sorumludur) ve kısalır ve kısalır, ta ki vücut telomerleri için çok kısa olana kadar. Yaşlanan hücrelere veya hücre ölümüne neden olan replikasyon için DNA’yı koruma yeteneği.

b) Bu hasarın çoğuna serbest radikaller neden olur: vücut oksijen kullandığında oluşan kararsız moleküller. Araştırmalar, kısa Telomerlerin birçok ciddi hastalığın nedenleriyle bağlantılı olabileceğini ve erken yaşlanmaya neden olabileceğini gösteriyor.

TELOYEAR AGE™ – tanımlı HÜCRE YAŞLANMA TESTİNDE YENİ STANDART

TeloYear Age™, Hücresel Çağımızın DNA sağlık testidir. Telomer uzunluğunuza göre izlenmenizi sağlar.

Telomer uzunluğunuz, TeloYear’daki yaşınızı, belki de gerçek yaşınızdan daha büyük veya daha küçük olduğunu söyler.

ReNativ hücresel yaşınızı önemli ölçüde azaltmak için insan klinik deneyleriyle onaylanmıştır.

Yaşam Boyu Klinik Çalışması

CYCLOASRAGALLIN Vitro ile ilgili en son Avrupa araştırması, dünyanın önde gelen akademik telomer araştırma merkezlerinden biri olarak kabul edilen Yaşam Boyu Laboratuvarları tarafından yürütülmüştür. Bunu, TeloYear yaşını 8,52 yıla kadar azaltan CYCLOASRAGALLIN ‘in etkinliğini doğrulayan “CAWTHON QPCR ASSAY” kullanan Princeton Tüketici Araştırması tarafından İnsan Klinik Çalışması izledi. CYCLOASRAGALLIN ‘in uzun ömür üzerindeki etkileri, yaşlanma biliminde ileriye doğru atılmış bir adımdır

SONUÇ: Toplam elli (50) denek çalışmanın tüm yönlerini tamamladı. A Grubu, TeloYear Age™’lerini (Telo yaş) ortalama 7,43 yıl azalttı. B Grubu, TeloYear Age™’lerini 8,52 yıl azalttı.

Araştırmalar gösteriyor ki;

Telomerlerin kısalması osteoporoz ve bir enflamasyon hastalığı olan artrit,

Diabet, cardiovasküler hastalıklar ve kanser,

Dementia Alzheimer hastalıkları gibi hastalıklar neden olmakta.

2 Yorumlar

 • orhan egeli
  Gönderildi 21 August 2021 13:06 0Likes

  nasıl üru alabiliriz fiyatları öğrenebilirmiyiz

  • Ecz. Mehmet Muderrisoglu
   Gönderildi 6 September 2021 12:27 5Likes

   mfmnutra.com adresinden hem fiyatlari gorebilir hem de urun siparis edebilirsiniz.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.