Stresten uzak durun

Hemen her hastalık için doktorların ağızlarına pelesenk etttiği bir cümledir.sıkıysa bu memlekette siz stresten uzak durun dememiz gerekirken belkide stresi yaratanın biz olduğumuzu unutuyoruz.

Yurt dışına işim veya gezi için oldukça sık çıktığımı söyleyebilirim. Her nereden olursa olsun yurda dönüş uçağına binerken yolcuların tümü sakin, güler yüzlü ve birbirine yol verecek kadar nazik ve düşünceli olduğunu görüyorum. Uçak İstanbula geldiğinde daha aprona yanaşmadan hareket halindeyken yolcular ayağa kalkıyor, üst dolapları açıyor ve hosteslerden uyarı gelmesine rağmen umursamadan toplanmaya devam ediyor. Uçak yanaşıp boşalmaya başladığında bir koşuşmadır gidiyor ve pasaport kuyruğuna giriliyor, ama orada da ufak omuz darbeleriyle önüme nasıl geçecekleri konusunda uğraşları fark ediyorum. Derken bavullar alınıp aprondan çıkar çıkmaz kesif bir sigara dumanı sizi karşılarken son derece yüksek tonda bir siren sesi ve arkasından kurbağa geğirtisi gibi sesi olan polis aracından “EC6647 devam et, devam et durmayın kardeşim” anonsları ve nerede dursan yanlış yerde beklediğin Taksi kargaşası ile gel de stress olma. Öyle olduk ki ne kazandığımız para yetiyor, ne yapmayı istediklerimize yaşama kaygusundan zaman kalıyor nasıl stres olmazsın. Sokakta yürüyenlerin yüzlerine dikkatle bakın, sanki kime günaydın deseniz sizi dövecekmiş gibi gelecek. Eskiden mutlu bir toplumduk ve anti depresan nedir bilmezdik, çocuklara anti depresan ise hiç düşünülmeyecek bir şeydi sanki. Ne oldu bizlere, nasıl yıpranmadan yaşamayı öğreneceğiz. Kimi insan bu yaşama bir uyum göstermiş olsa da çok büyük bir kesim oluşan bu stress tablosunda hastalık seviyesine gelmekte.

İşte bu gün stressin yarattığı sıkıntılardan kurtulabileceğiniz ve daha mutlu bir yaşama adım atabileceğiniz bir besin desteğinden söz edeceğim NEWSAME Kapsül. Nonsedativ etkisi solan ama bu hayatın yaratıp stressle baş etmeyi kolaylaştıracak olan bu besin desteğini sabahları bir NEWSAME kapsül kullanarak daha huzurlu olabilirsiniz. Vitaminlerle desteklenen bu besin desteğinin belirgin bir yan tesirine de rastlanmamıştır.

Ecz. Mehmet Müderrisoğlu

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.