SİNSİ DÜŞMANIMIZ ENFLAMASYON (YANGI)

Enflamasyon, vücudumuzun enfeksiyonla mücadele savunma sisteminin hayati bir parçasıdır, düşman mikroplarla savaşarak ve yaralarımızı iyileştirerek hayatta kalmamızı destekler.

Ama iltihabın bilmeniz gereken daha sinsi bir tarafı daha var.

Yıllarca bilgimiz dışında sessizce kaynayan düşük dereceli kronik inflamasyon hemen hemen herkesi etkileyebilir ve kardiyovasküler hastalık, kanser, tip 2 diyabet ve diğer durumlara katkıda bulunabilir. Şaşırtıcı bir şekilde, dünyadaki her beş kişiden üçü iltihaplanma ile bağlantılı bir hastalıktan ölüyor.

İşte bu nedenle, Harvard Tıp Fakültesi’ndeki tıp uzmanları Enflamasyonla Mücadele’nin bir yol haritasını çıkardılar.

Bu önemli yeni rapor, vücuttaki (hem iyi hem de kötü) yangının rolünü açıklıyor ve sağlığınızı tehlikeye ATMADAN ÖNCE düşük dereceli yangıyı azaltmanıza yardımcı olacak oldukça etkili, kanıta dayalı stratejileri ortaya koyuyor.

Kalbinizi koruyun: İnflamasyonun kalp hastalığı sürecinin her adımında nasıl önemli bir rol oynadığını öğrenin … güven duyduğunuz bir kardiologla “size özel” bir yol çizgisi belirleyin.  Belli periyodlarda doktorunuzu ziyaret ederek gidişatınız hakkında bilgi edinip başka bir şey daha yapıp yapmamanız konusunda bilgileniniz.

Beyninizi koruyun: Enflamasyonun bilişsel gerileme, felç, bunama (Alzheimer hastalığı dahil) ve depresyona yol açabileceğini bilerek bu konuda bilgilenmeye çalışın. Ayrıca, anti-enflamatuar tedaviler ve beyindeki enflamasyonu yatıştırdığı gösterilen özel diyet hakkındaki en son araştırmalar hakkında bilgi edinin.

Dünya nüfusu üzerinde yıkıcı bir etki yaratan Tip 2 diyabet ve metabolik sendromla mücadele edin Tip 2 diyabetin hafifletilmesine yol açan DOĞRU kilo verme yöntemleri hakkında bilinçlenin.

Kanserle mücadele: Kanserlerin %20 kadarının doğrudan yangının bir sonucu olarak başladığını ve bilim insanlarının kanserle savaşmak için bağışıklık sisteminden nasıl yararlanmaya çalıştığını keşfedin. İmmünoterapi ilaçlarıyla ilgili en son haberleri ve kanseri erken aşamalarında önlemeye ve muhtemelen baskılamaya yardımcı olacak basit düşük teknolojili yaklaşımları edinin.

Ayrıca bir otoimmun bir hastalığınız (romatoid artrid, lupus, MS veya sedef hastalığı) veya egzama, astım gibi bir hastalığınızla baş etmek istiyorsanız öncelikle yangılardan kurtulmanın yollarını araştırınız.

Bünyenizi yukarıda yazılı enflamasyonlardan (yangı) koruyacak olan doğal bir besin desteğini size tanıtmak isterim.  EFA Omega 3 balık yağı.  Bu yaşamın vazgeçilmez ürünü ile ana rahminde tanışmanız gerekiyor, GECİKTİYSENİZ bu gün hemen başlayarak telafi etmeye gayret etmelisiniz.

EFA MOM anne adayının kullanması gereken aktif form Folik asid i de içeren multi vitamin karışımı balık yağıdır.  Hamileliğin üçüncü ayından itibaren doğum sonrası emzirme dönemi bitene kadar kullanılması gereken besin desteğidir.

EFA Liquid üstün lezzetli ve çok güçlü bir omega 3 olup çocuğa kapsül yutabileceği çağa kadar kullanması gereken bir üründür.

EFA DAILY her akşam yemek sonrasında, gelişen çocuklara verilmesi gereken bir kapsüldür.  Hafızasını genişleten, cildinin ve saçının yağ dengesini koruyan, göz sinirlerini güçlendiren genci daha dingin ve sağlıklı kılan küçük kapsülde kolay yutulabilen bir omega3’tür.

EFA S 1200 yetişkinlerin mutlaka her akşam yemek sonrası yukarıdaki sorunlardan korunmak için kullanması gereken dozajda olup emilimi en yüksek omega3tür.

EFA ONE kullanılabilecek en yüksek dozda omega 3 olup yukardaki sorunları yaşayanların mutlaka kullanması gereken formudur.

Neden omega 3 denildiğinde öncelikle EFA dediğimde burada açıklamak istiyorum:

  1.  Her ihtiyaca değişik formları mevcut
  2. Yüksek emilime neden olan TRİGLİSERİD formunda olduğu için
  3. Dış kapsülü BALIK JELATİNİnden olduğu,
  4. Her üretimi IFOS denilen uluslararası balık yağı standartları laboratuvarlarında yapılan analizlerle beş yıldız ile ödüllendirildiği için
  5. GOED gibi uluslar arası balık yağı araştırmaları yapan kuruluşunun kurucu üyelerinden biri olup Ar-Ge çalışmalarına ara vermeden devam ettiğinden tercih etmekteyim.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.