Seviyorum Seni…

Dün ile bu gün arasında SEVİYORUM SENİ demek değişmese de anlamını bu kadar yitirebileceği kimsenin aklına gelmezdi.

Ben 67’sine gelmiş biriyim. Daha orta okulda iken öğretmenlerimiz bize vatan sevgisini ve vatana nasıl hizmet edilebileceğini öğretmişti. O sayede hayal kurmuş kimimiz doktor, kimimiz mühendis, kimimiz eczacı olmayı düşlemişti. O hedeflerle yatar kalkar, uyumadan evvel hayallere dalardık. 

Yanımıza bir kız arkadaşımız geldiğinde onunla hoş sohbet etmek için gayret sarf eder, gönüllerini kazanmaya gayret ederdik. Bir kız arkadaşımın elini tutabilmek uzun bir trigonometrik denklem çözmeye benzerdi. Hele onunla bir diskoteğe gitmek, dansa kaldırabilmek inanılmaz bir olay gibi gelirdi.  Yani uğraş verirdik ve neticesinde tüm gücümüzü toplar bir gün ona SEVİYORUM SENİ derdik. Ne büyük mutluluktu hele BEN DE SENİ sözcüğünü duymak. 

Bu gün bakıyorum da tanışır tanışmaz çok ileri samimi olunabilmekte ve aynı yastığa baş koyan arkadaşlar sabah “şey neydi adın” diyebilmekte. Hayat bu günden daha temiz duyguları paylaşmaktı ve sevginin değeri ancak maneviydi. Bu gün bakıyorum da duygular maddi, sevgiler ise sabun köpüğü olmuş.  

Bu gün sevgililer günü, çevrenizde gördüğünüz herkese sevgiyle bakarak gözlerinizin içi gülümseyerek SENİ SEVİYORUM deme günü. Kedinize, köpeğinize bile SENİ SEVİYORUM deyin. O bile bu sözlerin sıcaklığını anlayacaktır. 

Bu, yılın her günü, yaşamın her anında söylenmesi gereken sözü hiç olmazsa bu gün söyleyin, görün yarın dünya bile değişecektir sizin için. Dostluklara değer verin, sevgiyi saygıyla destekleyin, gülümsemenizi etrafınıza yaymaya bakın. 

Bu günün anlam ve değerini başkaları bilmese de siz onlara gösterin. SEVİYORUM SENİ demeyi deneyin. 

Müzik dinlemeyi, kitap okumayı, resim çizmeyi, sanatsal faaliyetlere katılmayı, topluluklarda güzelliklerden söz etmeyi sevin. 

Dünya sevileceklerle doluyken hep sevmediklerimizden söz ediyoruz.  Hiç olmazsa bu gün sadece güzelliklere pay ayırın ve sevmediklerinizden kaçın. Göreceksiniz ki sevecekleriniz o kadar çok ki siz bile onları bu güne kadar kaçırdığınıza pişman olacaksınız.

Sevmek sevilmek, öyle bir değer elde etmektir ki onu kaybetmekten korkarsınız. Sevginizi saygıyla destekleyin dünyanın değiştiğini bile fark edeceksiniz.

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.