Satışı en kolay ürün: Kolonya

Sevgili meslektaşlarım, satış dünyayı bile değiştirebilecek bir sihirdir. Önemli olan bu sihiri yapmayı bilmek ve bu sihire uygun bir düzen içerisinde satışı gerçekleştirmek olacaktır.

Satış yaparken çok ısrarcı olmak müşterinin “bir düşünüp geleyim” diyerek kaçmasına neden olur genelde.  Oysa siz malınızı iyi tanıyor, karşınızdaki müşteri ile malınız arasındaki ilişkiyi kurarak ortak bir nokta yakalayabiliyorsanız satış kaçınılmaz olacaktır.

Kolonya satılabilecek en kolay mallardan biridir eczacı için.  Oysa eczacı kolonyayı satmaz ama istendiğinde verir.  

Bu gün size Rebul “AQUA” kolonyasını nasıl satabileceğinizi anlatmak isterim.

Kolonyanın bir örnek şişesini kasanıza yakın bir yerde tutun ve her gelen erkeği inceledikten sonra onu bulan kolonya çeşidi içerisinden birini seçip müşterinize anlatmaya başlayın. Bu gün Rebul AQUA’yı satmaya çalışalım;

“Hikayemiz, serin mavi suların Rebul Kolonyası ile buluşmasıyla başlar. Bu uyumlu buluşmanın sonucunda nesiller boyu beğeni ile kullanılan ve bir klasik haline gelen Rebul Aqua Kolonyası ortaya çıkar. Taze aromatik kokularla sıcak odunsu kokuların bir araya gelmesiyle serinletici ve aynı zamanda büyüleyici bir dünyanın kapıları açılır. Bu eşsiz kokuyla tanıştığınızda, yeşil yaprakların ve taze limonun ferahlatıcı etkisiyle su tonları sizi canlandırır. Devamında doğanın taze aromatik kokuları yerini sıcak ve egzotik odunsu kokulara bırakırken akılda kalıcı erkeksi bir iz bırakır. Böylece Rebul Aqua nesilden nesile geçen vazgeçilmez bir tutkuya dönüşürken, aynı zamanda hiç bitmeyen ve dilden dile dolaşan bir hikayenin kahramanı olur…” 

Yukarıdaki hikayi kendinize göre basitleştirin ve size vurucu gelen kısımlarından ele alarak müşterinize anlatın.  

Unutmayın! Bu anlatımınızı satmak için değil sadece bir güzelliği tanıtmak veya göstermek için yapacaksınız.  

Kolonyayı müşterinizin eline sıkın ve özellikleri anlatmaya başlayın.  

Kolonyayı nesilden nesile geçen vazgeçilmez bir tutkuya dönüştürürken, aynı zamanda hiç bitmeyen ve dilden dile dolaşan bir hikayenin kahramanı yapacaksınız… 

Rebul kalitesiyle sizi yansıtacak satışlarıyla kasanızı çoşturacaktır.

İyi satışlar dilerim… 

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.