Nasıl Daha Dinç Yaşlanırız?

İnsan hayatı uzun gözükse de çok hızlı ve hareketli geçtiği için çoğu kez nasıl geçtiği bile anlaşılmaz. 

Bugün nasıl bir dengeli hayat oluşturursak daha dinç yaşlanırız ona bakmak istiyorum.

  • Günlük rutininizi düzenleyin. 
  • Sabah kahvaltısını sağlıklı gıdalarla yapın. 
  • Kullandığınız ilaç veya ilaçlar varsa onlardan evvel doğru ve hedefli gıdalar tüketiniz.
  • Gün içerisinde optimize protein ve çok renkli sebzelerle beslenin. 
  • Vücudunuza iyi gelecek olan hareketleri yapınız.  Bisiklete binin, uzun yol yürüyün, jimnastik, pilates, yoga gibi bedensel ve ruhsal rahatlatıcı hareketlerde bulunun. 
  • Gün içerisinde, kendinizi rahatlatıcı bir ortamda meşgul edin. Kitabınızı okuyun, TVde film izleyin, zihin güçlendirici bulmaca gibi zihinsel işlerle uğraşın. 
  • Saat 16 dan sonra çay kahve içmemeye bakın ki akşamları en az 5-7 saat uyuyabilesiniz. 
  • Uyku sizi genç ve dinç tutabilecek en önemli kaynağınızdır. Alacağınız yeterli uyku sizi ilerde bunamadan bile koruyacaktır.
  • Tabii bu arada da eğer sigara, içki içiyorsanız obez sayılacak kilolardaysanız diyabet veya benzeri kronik hastalığınız varsa telomerlerin kısalması hızlanacaktır.
  • Son yıllarda ortaya çıkan Covid hastalığı özellikle akçiğerlerde tahribata neden olurken haliyle telomerlerde de ciddi kısalmalara neden olmaktadır.

TELOMER NEDİR?

İnsan hücresinde yirmi üç çift kromozom vardır. Hayatımızın devamını sağlayan bu nesnelerin her birinde çift olarak “TELOMER”ler bulunmaktadır.  Doğduğumuz günden itibaren telomerlerimiz yavaş yavaş kısalmaya ve bize tanınan yaşam süresi de azalmaya başlar.  Geçmişte ortalama ölüm yaşı kırklardayken bu günlerde seksenlere gelmek üzere. Bu bilimsel bakımdan hayatın ne denli değişmeye başladığını, ilaçların yaşamlarımıza etkileri, daha bilinçli toplumlara sahip olunmaya başlanıldığını gösteren bir olgudur.

2009 yılında üç Amerikalı bilim insanı kısalan “Telomerleri” Çin geveni bitkisinden elde ettikleri CYCLOASTRAGENOL maddesi ile uzatmayı başardıkları için Nobel ödülü almışlardı. 

Günümüzde atık telomerlerin nasıl uzatılabileceğini öğrendiğimizden hastalanmadan kendimize bakarak daha sağlıklı ve dinç yaşlanmamız mümkün olabilir. 

Her yıl üç ay CYCLOASTRAGENOL den günde 10 miligram kullanmakla sinirleri adeta yenilemek mümkün olabildiği gibi pek çok yaşlılık hastalıklarından da bünyenizi korumuş olacaksınız. Daha enerjik, daha hastalıklara karşı korumalı ve daha berrak zihinli olup daha aktif bir yaşam sürebilirsiniz.  Yaş almak ölüme bir adım daha yaklaşmak olmayıp, günü daha güzel değerlendirerek tadını çıkarmak olmalı.

Ülkemizde üretilen RENATİV isimli, besin destek 10 mg.CYCLOASTRAGENOL içermenin yanı sıra vücudumuzun enerji santrali olan mitokondrilere ilave enerji veren NADH içermektedir.  Bu sayede vücudumuzda taşıdığımız koca kimya fabrikası daha enerjik daha aktif daha berrak düşünebilen  olabilecektir.  Kimler bu yolu seçmelidir; kırklı yaşları devirmiş yıllar içinde kendine iyi bakmamış kronik bir hastalık veya kemoterapisi üç ay önce bitmiş  virütik  bir hastalık sonrasında harabiyete uğramış insanların öncelikle, sonrada hiçbir rahatsızlığı olmayıp altmışlı yaşlara gelmiş insanlara yılda üç ay günde 10 mg lık kapsüllerden  tavsiye edilir.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.