İyilik Sağlık 6 Ekim 2018/Özet

ALTI EKİM 2018 sabahı saat onda başlayan İYİLİK SAĞLIK programıyla uzun zamandır özlemini duyduğumuz buluşmayı gerçekleştirdik.

O programda anlattığım konuları bir de sitemde sizlere anlatmayı uygun gördüm. Eski programlarımızda alt yazıyla danışma hattımızı veriyorduk ancak

yeni dönemde veremeyeceğimiz için bundan sonraki programlarımız için size danışma hattımızı vermek istiyorum 0530 902 51 91.

Toplu yaşamda virus ve bazı mikroplar öksürük, hapşırıkla bir metre mesafeden sağlıklı bünyeye bulaşabilmektedir. Bu durumdan korunmak için dünya sağlık örgütünün bile kabul ettiği CİSTUS pastilinden bir tane emmeniz sizi sekiz saat gibi koruyacaktır. Emme yetisini kazanmış çocuklardan hamileler dahil herkes rahatlıkla kullanabilir, hatta şeker içermediği için diabet hastaları da kullanabilir.

Cild sarkmaları kollagen yetersizliği ile orantılıdır, kollagen üretimini ise arttıran vitamin ise C vitaminidir. Sigara içenler ise kendilerini C vitaminin anti oksidan etkisi ile koruyabilirler. Soğuk algınlığından kansere kadar güçlü koruyucu etkisi olan C vitamini bu gün karşımıza farklı bir şekilde gelmekte. Bir kapsül içerisinde pek çok minik pellet tabir edilen topçuklar var. Damarlarımızda gezen kan en fazla 70 miligram C vitamin barındırabileceği için gün içerisinde belli zamanlarda midede çözülen bu pelletler sayesinde gün boyu tam doz C vitaminden faydalanılabilmektedir. Bu ürün bir alman markası olan EUROVİTAL VİTAMİN C PLUS ZİNC dir. Formül de bulunan çinko ise bağışıklığımızı arttırıcı ve saç dökülmesini önleyici etkilere sahiptir.

Günümüz beslenmesinde hazır gıdalar veya uzun tarihli sütler, yoğurtlar, peynirler nedeniyle yeterince barsaklarımızı koruyan bakterileri alamamaktayız. Bu antibiyotik kullanımı turistik seyahatlerde değişik beslenmelerden kaynaklanan ishallere neden olur. Bu nedenle güçlü bir probiyotik ile ishallerin üstesinden gelinebilir. Dört çeşit bakteriyi barındıran MDC 4 P marka probiyotiklerden çok fayda göreceksinizdir. Bu besin desteğini ishl olmaksızın da kullanmanız sağlıklı kalmanıza neden olacaktır. Daha sonraki programlarımızda size pro biyotikler hakkında daha geniş bilgiler vermeyi de planlamaktayız.

Sıcaklardan çıktığımız bu günler de klimaların bir anda vücudumuzu soğutması ile kas tutulmaları yaşanmakta. Yoğun bir iş temposunda yorulan bacaklar, ağır kaldırmaktan tutulan kaslarımız için geliştirdiğim bir jelden de söz etmiştim, BOSWEL JEL. Kaslarınız tutulduğunda genelde sırtınızı ovdurmak istersiniz, o nedenler BOSWEL jele de masaj jeli adını verdik. Formulündeki BOSWELİA serata ile güçlü ağrı dindirici özelliği, ve zengin bitki özleri kullandım. Ancak etkinin güçlenmesi içinde sürer sürmez ısıtıcı etkiyi vererek sürdükten sadece birkaç dakika sonra ağrınızı gidermesi sağlanmıştır. Roll on ambalajda olması ise bu jeli kullanırken ellerinizin kirlenmesini önlemektedir. Yağ içermediği için giysilerinizi de lekelemez.

Haftaya cumartesi tekrar birlikte olmak umuduyla, sağlıklı ve mutlu kalın.

Mehmet Müderrisoğlu

Eczacı

Not : Danışma hattımı telefonunuza kayıt ettiniz mi?

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.