Her Yaşa Ayrı Vitamin

Dünyada tarım sanayileştikçe üretilen gıdaların besin değerleri de bozulmaya hatta azalmaya bazen de yok olmaya neden oldu. İnsan vücudu her zaman dediğim örnekte olduğu gibi bir inşaat kerestesinin toplu iğne ucu üzerindeki dengesi gibidir. En ufak bir eksiklik dengenin bozulmasına dolaysıyla ona bağlı olan sorunlara neden olmakta. Bu nedenle bazı hekimler vitamin ve minerallerin doğal besinlerden alınmasını önermelerine rağmen bu eksikliklerin gıdalarla tamamlanamadığı bir dünyada yaşar olmamızdan dolayı besin desteklerini kullanmak şart oldu.

Her yaşa uygun vitaminler günümüzde raflarımızı doldurmakta. İki yaşına kadar ki bebeklere gereken tüm vitaminleri kapsayan hatta okul öncesine kadar kullanabilecekleri bir vitamin EURHOVİTAL MULTİVİTAMİN TROPFEN ı önermekteyim.

Okul çağında ise çocukların ihtiyaçları biraz daha güçlü ve farklı olmaya başlamakta. Multivitamin ve mineral karışımı olan Eurhovital Multivitamin Saft ile vücut fonksiyonlarının daha dengeli ve gereği gibi aktif olması sağlanmakta. Benzer bir formül olup oldukça zengin çinko ile bağışıklığı arttırdığı gibi boy uzatmaya da yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu üründe EURHOVITAL ZİNK PLUS JUICE adlı şuruptur.

İlk okul çağındaki çocukların dikkat eksikliği ve daha sakin olmalarını sağlayan EAQSY Q ise tadı çok hoş bir pastildir. Formülün de ise DHA olup beyin fonksiyonlarını güçlendirmektedir. Her sabah okula gitmeden verilecek olan bir tadı hoş pastil çocuklarda çok önemli farkların oluşumuna destek olacaktır.

13-19 yaş arasındaki gençlerin ise sorunları çok farklı olmakta. Onların hafızalarını güçlendirmeleri kemiklerini güçlendirebilmeleri için farklı hormonal dengelerin verilecek olan vitaminlerle bozulmaması için kız ve erkek diye iki farklı formül yapılmış. Bu ürünlerin ise markaları WELLTEEN HİS ve WELLTEEN HER olmakta. Gene bu vitaminleri de her sabah tok karna bir tane yutmak çok faydalı olacaktır. Bu yaş ergenlerde ise odaklanma sorun olabilmektedir. Hem ders çalışılacak, hem spor merakı olacak hem de boş zaman yaratıp müzikle uğraşılacak ve hormonal dürtüler ile de sorunlar yaşanırken odaklanma çokça rastlanan bir sorun olmakta. Oysa NBL FOCUS marka besin desteği ile bu sorun nerdeyse çözülebilir olmuştur. Sabahları bir kapsül FOCUS kullanmak daha güçlü bir hafızaya daha hızlı bilgi taramaya yaramaktadır.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.