ERKEKLER! BU 10 HATAYI YAPMAYIN

Doktora gitmeyin, size bir şey olmaz! Zaten birkaç kilo vermeniz ve bira ve patates cipsi, şeker çikolatayı kesmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ayrıca iyi hissediyorsunuz, neden doktora gözüküp başınızı derde sokasınız? Erkekler, doktora görünmemek için nedenler bulmaya geldiğinde dahidir. Ancak sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri düzenli doktor ziyaretidir. Ben bir gezi öncesi eşimin zoruyla çok da iyi hissettiğim bir günde BT anjiyo sonrası derhal üç stent takılmıştı.  Güle oynaya geziye katılmış olsaydım büyük bir olasılıkla dönemeyecektim.

Kalp krizi geçiremeyeceğimi düşünüyorum, kimse kalp krizini düşünerek hasta olmaz!  “Büyük çoğunluk” bana bir şey olmazcı olup daha otuzlu yaşlarda bile kalbin sorun işaretleri verebileceğine inanmaz.  Oysa kalıtımsal olarak sizden önceki kuşaklarda kalp sorun olmuşsa sizin daha dikkatli bir hayat sürmeniz gerekir. Yıllık periyodik check-up’lara kendinizi alıştırın.  Arabanızı bozulmasa da zamanı geldiğinde servise sokuyorsanız kendinize de aynı önemi vermekte ihmalci olmayın.  Vücudunuzun en temel ihtiyacı olan Omega 3 balık yağını her gün ihmal etmeden kullanın.  EFA S1200 %65 biyoyararlanım özelliği ve kapsülünün balık jelatininden olması nedeniyle tavsiye edebileceğim bir takviyedir.

Horlamayı önemsemeyin  Horlama sadece uykuda gürültüyü göstermez uyku apnesi denilen rahatsızlığında olabileceğini gösterir.  Uykuda nefesin tutulmasının muhtemel tansiyon yükselmesi, hatta bazı ilintili kalp hastalıklarının da işareti olabileceğini unutmayın.

Güneş koruyucu kullanmayın Cildinizi güneşten koruyunuz. Sadece açık hava sporlarında veya yaz günlerinde değil sürekli bir rutin olarak cildinizi en az SPF30 ile güneşten koruyunuz.Bu önlem sizi muhtemel bir cilt kanserinden koruyacaktır.    

Durmadan atıştır Öğlenleri alelacele bir sandviç yemekle beslenmenizi atlatacak olursanız vücudunuzun alması gereken gıdaları verememiş olacaksınız. Bu gıdalardan mahrum olacak olursanız vücut fonksiyonlarınız bozulmaya başlayacaktır.  Eğer güzel ev yemekleri yiyemiyorsanız OPTIFAST hazır öğün atlatıcı içiniz. Sadece su katarak elde edeceğiniz shake sizi akşama kadar ihtiyacınız olan protein karbohidrat ve vitaminle tutabilecektir.                                                 

Kalp krizi geçiremeyeceğimi düşünüyorum Çoğu erkeğin babaları veya büyükbabaları için endişe ettiği bir şeydir: “kalp sorunları”. Ancak tehdit genellikle çok genç erkekler için de vardır. Ailenizde kalp hastalığı varsa, sizi 30’lu yaşlardan itibaren kontroller bekleyecektir. Hele sigara, alkol tüketimi ve düzensiz bir hayat ile gelen stres de varsa DERHAL doktorunuza bir check-up için müracaat ediniz.   

İktidarsızlık için Yardım Almayı Reddet Utanmayın. Yatak odası problemlerinin erkekliğinizle ilgisi yoktur. Muhtemelen sizin ruh halinizden kaynaklanmaktalar. İktidarsızlığın ana nedeni genellikle penise kan akışının olmamasıdır. Bu aynı zamanda kalp rahatsızlığının bir işareti olabilir, bu yüzden gururunuzu bir kenara koyun ve artık sağlığınızla ilgilenin. Bir erkek olarak eskisi kadar seks yapamıyor veya keyif alamıyorsanız bunu yeterli sertleşme olmamasından kaynaklandığına inanıyorsanız bir eczacı veya doktora gitmeyi ihmal etmeyin.  Öncelikle COMBİFERTİL adlı vitamin ve mineral ve bitki özleri karışımı bir destek kullanmaya başlayın iki üç ay içerisinde kendinizde bir farklılık görmüyorsanız eczacı veya doktorunuza başvurunuz. Günümüzde bu sorunlar artık baş ağrısı ilaçlarının etkileri gibi kolaylıkla çözülebilen sorunlar olmaktadır.  Ancak unutmayınız ki partnerinizin de en az sizin kadar istekli davranması gerekir.  Bu işleri hiçbir zaman tek taraflı çözemezsiniz. 

Stres hayatınızı karartmasın Eskiden stres kadınlara mal edilirdi.  Oysa günümüzde eve stresi taşıyan erkekler olmaya başladı.  Ancak bu sorunlardan kurtulabilmek için bazı psikotrop ilaçları veya narkotikler, doktora gidip yardım alma yerine kullanılarak çok kolay çözülebilecek bir sorunu zorlaştırırlar.  Oysa öncelikle STACALM adlı besin desteğini kullanmanızı glutamik acid aktif peptitlerinden olan Gabolystat içermesi bakımından içerdiği diğer etkenlerle akşamları stresinizden daha kolay kurtulmanızı sağlayacaktır. Sabahları ise bir tane sadneozyl metiyonın içeren NEWSAME  çiğnemeniz sizi belkide stresten ilaçsız ve daha kolay kurtulmanızı sağlayacaktır.  

Akışına bırak Bugün kaç kez tuvalete gittin? Geceleri iki kereden fazla tuvalete idrar yapmaya kalkıyor musun?  Bunlara dikkat ederek kan analizlerinde PSA ölçümlerini ihmal etmeyin ve arada doktorunuza giderek fiziki muayenede bulunmasını sağlayın.  Yaşınız elliyi geçtikten sonra ister korunmak, ister rahatlamak isterseniz de  ameliyat sonrası mesanenin tam boşalması için bir besin desteği kullanmanız fayda verecektir.   PROSTAQUIL formülündeki Afrika eriği, kabak çekirdeği yağı ve bodur palmiye özleri ile ister prostat sorunlarından korunmak, ister doktorunuzun verdiği ilacın etkisini güçlendirmek isterseniz de ameliyat sonrası mesanenin tam boşalmasını sağlamak için akşamları bir tane kullanınız.

Ağzını kapalı tut Rutin diş kontrolü yaptırmanız daha sorunlar başa gelmeden çözümlere ulaştıracaktır sizleri.  İlgilenmediğiniz zaman pek çok hastalığın oluşmaya başladığını göremezsiniz.  Lupus, Crohn hastalığı hatta lösemide bile ön haberciler ağzınızdan gelmektedir. Yediklerinize dikkat edecek kadar yaşlı sayılmazsınız. Sağlıklı sebze ve meyveleri yeseniz bile sağlıklı olmanın dışına çıkabileceğiniz pişirilme şekline ve miktara da dikkat etmelisiniz.  Yaşınız sizin ne yediklerinize bağlıdır.

Kaderi Yönet Bazı insanlar içki içmeyi, sigara içmeyi, çok yemek yiyip uzun süre masada oturmayı sever.  Sağlık konusunda kendilerinden örnekler vermezler ve az uyuyup çok çalışırlar. Gün boyu stresleri ile baş etmeye gayret ederler. Öncelikle karaciğer, akciğer ve tüm sistemi hasta ederler.  Bütün bunları dikkate almadığınızda sonuç doktorunuzu daha çok yoracak, sizleri de üzecektir.  Eğer her altı ayda bir check-up’a gitmeyi kendinize yediremiyorsanız, 2 kutu 4HEPA kullanarak karaciğerinizi sağlıklı tutmaya gayret ediniz.

Sağlıklı kalmanın birinci kaidesi de BAĞIŞIKLIĞINIZI güçlü tutmak olacaktır.  Bu konuda sizlere yardımcı olacak çok eczacı ve doktor tanıdığınız vardır.  Her ikisini de dinledikten sonra kendiniz için en iyisine kararınızı verirsiniz.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.