DOĞRU TEMİZLİK İNSANI HASTALIKTAN KORUR

Hastaneler genelde insanların hasta olduklarında gittikleri ve iyileşmek için tedavi aldıkları yerlerdir.  Ancak hastaların dikkatsizlikleri neticesinde getirdikleri mikrop ve virüsleri her yere dağıtmalarından ötürü “Hastane Mikrobu” denen ve enfeksiyon yaratan, hastanelerden bulaşan hastalıklar sayılamayacak kadar çoktur.  Hatta bu enfeksiyonların ölümcül neticeler verdiğini de belirtecek olursak ne kadar hayati bir konudan söz ettiğimi anlayacaksınız.  Gerek hastayken gittiğinizde, gerek hasta refakatçisi olduğunuzda gerekse ameliyat için gittiğinizde neler yapmanız gerektiğini sizlere bir kere hatırlatmak isterim. 

Hastaneye gitmeden veya gittikten sonra bulaşan mikroplardan korunmak için sadece şampuan, sabun veya duş jeli ile yıkanmanız yeterli olamayacaktır. Zira bunlar mikrop öldürmez. Bu nedenle ameliyat öncesi vücudunuzu cerrahi antisepsi amacı ile sabun veya duş köpüğü ile yıkadıktan sonra tüm vücudu 2 kere 3’er dakika KLORHEKSOL ANTİSEPTİK köpükle OVALAYARAK yıkamanızı tavsiye ederim.  Klorheksol Antiseptik; tüm cerrahi ekibin ameliyat öncesi el ve kollarını yıkamak zorunda oldukları, %4 Klorheksidin di glukonat ihtiva eden dünyada en güvenilir antiseptik sabun formülüdür.

Böylece dirençli bakterilerin meydana getirdiği Hastane Mikrobu’ndan korunmuş olursunuz.

KLORHEKSOL ANTİSEPTİK köpükle ailece ve 2-3 banyoda bir hijyen amaçlı olarak yıkanırsanız, istenmeyen tüm kokular yok olur, hastalık yapan mikroplardan korunmuş olursunuz.

Eğer okul çağında çocuklarınız varsa her sabah evden çıkarken ağızlarına bir tane CİSTUS pastil koyacak ve emmelerini temin edecek olursanız kapalı alanlarda öksüren aksıranlardan bulaşabilecek hastalıklardan onları korumuş olursunuz. 

Çocuklarınızın çantalarına mutlaka 3-5 tane OPAKJEL Antiseptik Mendil koyunuz. (ıslak mendil değil) %0,2 Mecetronium etilsülfat içerir ve gerçek antisepsiyi temin eder.

OPAKJEL Antiseptik mendili okul taşıtına binmeden önce, tuvaletten sonra ve yemekten önce olmak üzere ELLERİNİ avuç içi, parmak araları dahil 15-30 saniye OVALAYARAK sildiğinde hasta olmayacak ve eve hastalık mikrobu taşımayacaktır. 

Unutmayın okullar hastalıkların en çok yayıldığı ortamlardır. 

Her günkü hayatımızda lokantalarda yediğimiz çatal bıçakları peçetelere silmek hiçbir işe yaramadığı gibi yerleşmiş mikropların da yayılmasına neden olur.  Oysa cebinizde bir tane OPAKJEL mendil bulunduracak olursanız düşünceleriniz ötesinde bir temizliğe ulaşmış olacaksınız.

OPAKJEL mendil çok terlediğiniz bir ortamda koltuk altlarınızı silmeniz halinde istenmeyen kokuları önleyecektir. Unutmayın Ter kokmaz, Kokan Mikroptur!

Opakjel Antiseptik mendille mikrop yuvası olan cep telefonlarını her gün silmelisiniz!

Opakjel Antiseptik mendil; Islak Mendil değildir. Günde en fazla 5 defa kullanılır.

OPAKJEL KÖPÜK ise suya sabuna gerek duyulmadan yüzeysel antisepsiyi sağlayan dünyada en çok kullanılan bir formüle sahip üründür.  Hastane odalarında ziyaretçilere ve her el sıkıldığında kullanılması gereken bir üründür.  Her zaman hastanede ziyaretçilerin getirdiği veya alıp gittiği mikropların bizleri hasta etmesini önlemek istiyorsanız kişisel temaslara ve temas ettiğiniz yüzeylere dikkat etmeniz gerekecektir.

Japonyada nezle dahi olanlar ağız ve burunu örten maskeyi takar, ki mikrobunu başkasına bulaştırmasın. Ülkemizde ise toplu taşıma araçlarında öksüren hapşıran elini ağzına götürse bile daha sonra sizin de tutacağınız yerleri tutarak mikropların yayılmasına neden olmaktadır. Japonlar gibi yüksek kültüre sahip olmayı bekleyeceğimize kendimizi daha kolay bir şekilde yukarıda belirttiğim şekilde korumamız gerekir.

2 Yorumlar

  • tugay
    Gönderildi 12 March 2020 18:25 0Likes

    Marka ismi söyleyerek tavsiyelerde bulunmak sizce ne kadar etik?

  • Nihal Tepeköylü
    Gönderildi 19 June 2021 11:07 0Likes

    Bence çok doğru ne alacağınızı bilmek açısından.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.