Diz Ağrıları ve Sağlıklı Eklemler için

Hayatın her dönemini tüm yüküyle taşıyan organımız ayaklar olmakta. Tabii ayaklara gelinceye kadar dizlerimiz yürümeyi kolaylaştıran, rahatlatan en önemli eklemlerden biri olmaktadır.

Çocukluğumuzda koşarken düşmelerimiz, basketbol oynuyoruz diye zıplayıp tüm basıncı dizlerimizde topluyor olmamız iki kemik arasındaki kıkırdağın yaşlandığımızdaki sorun çıkarmasına adeta yardım etmiş oluyor. Yaş ilerledikçe bu kıkırdağın kayganlığını arttıran nem vericilerde eksilince yürümek ızdırap olmaktaydı.

Sağlıklı eklemlere sahip olabilmek için HAREKETLENİN. Doğru jimnastik hareketleri yapın, rahat ayakkabılarla uzun yürüyüşler yapın. Sakın zorlama hareketler yapmayın, ters hareketlerden kaçının. En önemli sorun olan vücut ağırlığını azaltın, KİLO VERİN. Dizlerinize ağırlık verecek olan jimnastik hareketlerini yaparak YAN BAĞLARI GÜÇLENDİRİN. Özellikle doğru bir Omega 3 ve yumurta kabuğunun içindeki zardan yapılma besin desteklerini kullanın ve her gün D3 Vitamini alarak EKLEM KIKIRDAKLARINI KUVVETLENDİRİN.

Amerikada pastanelere sıvı yumurta üreten bir fabrika elinde biriken ve ne yapacağını bilemeyen bir fabrikanın sahibi, artriti olan atının yemine bu kabukları karıştırınca atın kısa sürede koştuğunu fark etmesi üzerine, evindeki yürüme zorluğu olan yaşlı köpeğinede yediriyor ve onunda ayaklandığını görünce olaya bilimsel olarak yaklaşılmaya başlanıyor ve insan deneyleride çok olumlu çıkınca üretimi yapılarak insan kullanımlarına başlanıyor.

Bana da dizlerimin ağrısı için 2014 Martında numune verdiler ve kullandım. Ağrısı ve hareketi ile zorlanan dizlerimin bir haftada ağrısı yirmi günde de hareket serbestisi oluştu. Adına NEM Natural Eggshell Memebrane denilen bu besin desteği ile omega 3 kullanmaya başladığımdan beri dizlerimin sorun olmasından kurtuldum.

Bu gerçeği eczaneme gelen dostlarımla paylaştım ve hatta bir televizyon programında anlattım inanılır gibi değil insanlar kullandıkça rahatladılar ve meslek hayatımda aldığım en çok övgüyü bu ürünle almış oldum. Her sabah bir tek kapsül NEM ile akşamları Omega 3 yutarak baston kullanan birkaç dostumuzun bile artık bastonsuz yürüdüklerini görmekten çok mutlu oldum. Hiçbir ilaçla geçimsizliği olmadığı gibi tamamen yumurta kabuğu içersine yapışık olan zarla doğru bir Omega 3’ün muhteşem birlikteliği ağrıyan dizlere ciddi bir çare olmaya başladı. Kısa sürede kolay çözüm veren bu uygulama pek çok insana ciddi bir rahatlama yarattı.

F. Mehmet Müderrisoğlu
Rebul Eczanesi

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.