Daha İyi Bir Cinsel Yaşam Mümkün

Yaşamın belki de en heyecan ve yaşam keyfi veren tarafı uyumlu bir cinsel birlikteliktir. Çiftler her zaman karşılıklı aynı keyfi alamayabilirler, bu durumda daha keyifli ve uzun süreli bir sevişme için vücut kaslarının da zihinsel birliktelik kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.  Fiziksel olarak gelişmek için aşağıdaki hareketlerin yapılması önerilmektedir.

Bol bol yüzmek fiziksel olarak sizin ve eşinizin zevkini artırabilir. Kalbinizin daha hızlı atmasına neden olan ve hızlı yürümekten bisiklete binmeye kadar sert nefes alan her türlü aktivite, diğer bölgeleriniz de dahil olmak üzere kan akışını artıracaktır. Bu, her iki cinsiyet için de çok faydalı ve özellikle erkekler için daha güçlü ereksiyonlar, kadınlar için daha fazla uyarılma demek olmakta.

Yüzmenin faydaları çoktur, özellikle 60 yaşlarındaki kadın ve erkek yüzücülerin, 20 yaş küçük insanlara benzer cinsel yaşamları olduğunu göstermektedir. Yüzme dayanıklılık sağlar, kan akışını artırır, esnekliği ve kuvveti arttırır ve stresi azaltır. 

Ayrıca fazla kilolu herkes için bir  zayıflatıcı ve  düşük libido giderici, özellikle erektil disfonksiyonu olan obez erkekler için özellikle tavsiye edilir. Abdomen çalıştırmak yani karın kaslarını harekete geçirmek de seksüel talebin artmasına neden olur. Kurbağa pozisyonu yapmak yani bacaklarınızı yanlara açabildiğiniz kadar açıp çömelme hareketi kalçanızı ve kasıklarınızı güçlendirir.

Sırtüstü yatıp bacaklarınızı geriye çekin ve kalçalarınızı kaldırıp indirin.  Bu karın kaslarınızın güçlenmesini ve cinsel ilişki süresince daha güçlü olmanızı sağlayacaktır.

Üriner inkontinansı tedavi etmek için geliştirilen bunlar pelvik taban kaslarınızı güçlendirir ve bu daha yoğun orgazm anlamına gelebilir. Kadınlar bu harekete daha aşina olabilir, ancak erkeklerin erken boşalmayı önlemesine de yardımcı olmakta. Bu hareketin sürekli yapılması kadınlarda vajinal daralmayı erkeklerde ise ereksiyonun arttığını göstermekte.

KURBAĞA HAREKETİ.  Bacaklarınızı yana açın ve çömelerek ellerinizi ortadan yere yapıştırın ve kendinizi hoplatarak ilerletin.  Bu kurbağa hareketi pelvik kaslarınızı güçlendirecek dolaysıyla daha rahat seks yapmanıza neden olacaktır.

Dizlerinizin üstüne oturun ve elleriniz arkada yere tutunmuşken belinizi geren yükselme hareketi yapın.  Bu bel kaslarınızın rahatlamasını sağlayacak ve onların güçlenmesine neden olacaktır.

yerde yan yatarak bacağınızı kaldırınız.  Yaklaşık kırk beş derece kaldırıp indiriniz ve bunu her iki bacakta da uygulayınız

Sırt üstü yatarak bacaklarınızı yana ve içe doğru çekiniz sonrada kalçanızı kaldırıp indirin.  Bu sizin bel kaslarınızı ve seks anında daha hazır olmanızı sağlayacak olup erkeklerde de ereksiyona yardımcı olabilecektir.

Şimdi yüzü koyun uzanın ve kollarınızın üstüne vücudunuzu kırmadan kaldırıp indirin.  Bazı literatürlerde snav hareketi olarak söz edilen bu hareket de sevişme anında kullanabileceğiniz kaslarınızı güçlendirecektir.

Tekrar dizlerinizin üstüne oturun ve kollarınızı yere koyun adeta bir kedi duruşunda bulunun.  Öncelikle başınızı aşağı yukarı ve dairesel hareketlerle boyun kaslarınız güçlendirin sonrada bel çukurunuzu ileri geri hareketlerle gevşetin.

Sırtüstü yatın ve bacaklarınızı kendinize doğru çekin sonrada omuzlarınızın üstüne dayanarak kalçanızı yükseltip indiriniz.

Bu hareketleri eşinizle birlikte yapacak ve terleyecek olursanız karşılıklı ilginin artacağı ve artan libidonuzun daha güzel sekse yol vereceği bilinmektedir.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.