Bir pastil ile gripten korunmak mümkün!

Merhaba sevgili okurlarım, bu yazımda özellikle Akdeniz bölgesinde yaşayanların yakından tanıdığı şifa kaynağı bir bitkiyi size anlatmak istiyorum.

Ladengiller familyasından Tüylü Laden. Boyu bir metreyi bulan sık dallı bir çalı türü olan Tüylü Laden, yaz başında eflatun renkli çicekler açar. 

Tüylü Laden, üst solunum yolu enfeksiyonlarının sık sık görülmeye başlandığı bu dönemde üzerinde durulmayı hak eden bir bitki. Tüylü laden bilimsel adıyla Cistus creticus, bin yıllardır Akdeniz bölgesinde çayı hazırlanarak solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılıyor. Modern araştırmalar Tüylü Laden’un virüs ve bakterilere karşı savunmayı artırıcı etkisi olduğunu ortaya koymaktadır. 

Eczanelerde yerini alan Tüylü Laden ekstresi içeren pastiller, boğazda koruyucu bir film oluşmasını sağlar. Bu koruyucu film virüs ve bakterilerin yerleşip hastalığa neden olmasını engeller. Boğazda kaşıntı – yanma gibi ilk belirtiler sırasında kullanıldığında grip ve soğuk algınlığının gelişmesini önlemeye yardımcı olur. Kuru öksürüğün hafifletilmesine yardım eder. Antiviral ve antibakteriyel etkinlik gösterir ve 6 saat boyunca koruma sağlar. 

Grip ve soğuk algınlığı belirtileriniz varsa en yakın eczaneye gidip eczacınıza danışın. 

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.