BAYRAM TATİLİNİN İYİSİ…

Bayram tatili bu yıl hepimiz için bir rahatlama ve stres atma tatili olacaktır.  Aylarca evlerde kapalı oturduktan sonra denize girmek, ovalarda yürümek doğayı tatmak özlemini duyduğumuz pek çok şeyi bizlere anımsatacaktır. 

Tabii bu lanet olası pandemi süreci içerisinde rahatlayacağımız kadar, sonrasında da evlerimize sağlıklı dönmenin önemini hatırlamamız gerekir.  Covid-19 veya Coronavirus dediğimiz bu sinsi düşmanı görmediğimiz, hissetmediğimiz için ona karşı tek müdafaamız korunmaktan geçiyor.  Şimdi sizlere bu meretten nasıl korunabileceğimiz konusunda ipuçları vermek istiyorum.

  1.  Her ne olursa olsun otel lobilerinde veya toplu gezilerde MASKE TAKMAYI UNUTMAYIN.
  2. Ellerinizi her toplu alandan çekildiğinizde OPAK JEL KÖPÜK  veya tercihen sıvı sabunla yıkayınız.  OPAK JEL KÖPÜK  içerdiği antiseptik maddelerle cildinizde konaklayan bakteri, mantar ve virüsleri yok etmekle kalmaz onların doku üzerinde konaklamalarını da engeller.
  3. Cebinizde çantanızda daima OPAKJEL MENDİL taşıyınız.  Macetrenıum etho sülfat gibi güçlü, etkili ve yalnız yüzeyde kalan bir antiseptik madde içermesi nedeniyle lokantalarda çatal bıçakları bir kere silmekle gerekli antisepsiyi elde edersiniz.  Umumi tuvaletlerde kapağın silinmesi, her toplu alan sonrasında ellerin antisepsisi için sürekli kullanmanızı tavsiye ederim.  Unutmayın ki Antibakteriyel sadece bakterileri , antiseptik bakteri, mantar, virüsleri öldüren ve doku üstünde konaklamalarını engelleyen ürünlere verilen addır. Antibakteriyeller kozmetik fabrikalarında üretilebilirken, antiseptikler sadece ilaç fabrikalarında üretilebilirler.
  4. Bayram tatilinin iyisi eve sağlıklı dönmektir, gerek trafik gerekse hijyen kurallarına uymanızı ısrarla tavsiye ederim.

Hijyenik dikkati elden bırakmadığınız, her şeyden önce sağlığınızı düşündüğünüz mutlu ve neşeli bir tatil diliyorum, KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Yorum Ekle

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.