2016’da hayallerin ülkesinde yaşayalım

Son yıllarda ne çok seçim oldu. Her seçim de bize yenilikleri getireceğine eskileri aratır oldu. Yeni yılda seçim olmasın hepimiz mutluluğu seçelim.

Ne çok terör oldu. Dört yüzden fazla şehit verdik. Dört yüzü bulamadılar diye üzüntüden yurdu buhrana sürüklediler. Yeni yıl doğusuyla, batısıyla el ele oynadığımız, davulların zurnaların şenlendirdiği bir düğün alanı olsun.

Evlerinden kaçan milyonlarca konuğumuz oldu. Yüzlercesini balıklar yedi, tüyü bitmemiş yetimlerin cesetleri kıyıya vurdu. Yeni yılda “Her insan evinde mutludur” diyerek barışa katkıda bulunalım hepsi evine mutlu mesut dönsün.

Dün adaleti temsil edenler bu gün suçlu oldu. Biz de ne kafa kaldı ne hal. Yeni yılda artık bir tek adalet olsun hepimiz adilce yaşayalım.

Otobüste metroda modern olduk diye sananlar kulaklarındaki tısdam ile onca ayaktaki yaşlının yüzüne buzağı gibi bakacağına eskiden olduğu gibi yer verenlerin çok olduğu bir Türkiyeyi yaratalım.

Bilimde Aziz Sancar Oscar alabildiyse daha nicelerine yollar açık olmalı. Doğasıyla, insanıyla nice zenginlikleri göremeyen ülkem araştırmacıların yurdu olsun, 2016 yılı Türk yılı olsun.

Ateş çemberinde oynayacağımıza yeşil sahalarda oynayalım. Dünya şampiyonalarında başarılar kazanalım, 2016 Türk yılı olsun.

Eğitimde, sağlıkta yenilikler yaratalım onlarsız bunlarsız her kesimi kucaklayan insanlar olalım, 2016 yılı Türk yılı olsun.

Hepimiz yüreklerimizde yetiştirdiğimiz çiçekleri dostluklar için saklayalım, evlat mezarlarına dikmeyelim. Huzur hepimizin hakkıysa, huzuru bozanları yolumuza katalım, onlara mutluluğu öğretelim yaşamın inceliklerini ve sevginin değerini öğretelim.  

Yok edeceğimize var edelim. Yolumuz uzun, bu gün başlarsak dostluklarla harp yerine dönen bu ülkeyi gene barış ve sevginin ülkesi yapabiliriz.  

1 Ocak tüm hayallerimizi başlatmak için en güzel gün olsun. 

Yeni yılınızı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılı bir ömür dilerim.

Abone Olun

Son Bildirilere Ulaşın:

Ecz. Fatih Mehmet Müderrisoğlu. Bütün hakları saklıdır.